• Rast plodu 2

    Ďakujem pekne za odpoveď.
    A podľa tých meraní je zaostávanie bruška na ktorý týždeň ? Nie je to moc významné zaostávanie ? Bojím sa, že to môže znamenať, že bábätko chudne, aj keď teda prietoky mi merajú týždenne uz posledný mesiac a všetko je vždy v poriadku.

    BPD/FOCD 9,1 (alebo tam ta čiarka nemá byť ? Neviem)
    TAD/APD 272
    FL 66
    Placenta FUNDUS
    Hydramnion Normálny
    RI v a.umbilicalis 0,61
    PI 0,93
    SD v a.umbíicalis 2,59
    Hmotnosť 2100g

    Ďakujem

    Dobrý deň, ako som Vám už písal, zaostávanie v raste znamená rozdiel 4 týždne a viac. Plod má už zdedené vlastnosti po Vás, rodičoch, takže ak Vy, ani manžel nie ste vysokí, ani dieťa nebude veľké. Prietoky, ako aj množstvo plodovej vody sú v poriadku. BPD/FOCD je 91 (mm), to je v poriadku. Plod chudnúť nevie, vie iba stagnovať váha. Ak boli posledný mesiac všetky výsledky v poriadku, nevidím dôvod sa znepokojovať. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, nálezy, okolnosti a informácie a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť.