• Krvácanie v tehotenstve

    Dobrý deň pán doktor, som v 16 tt a dnes som začala krvácať (tmavá krv, cca na jednu úplne celú vložku, len zrazu tiekla, nešlo o nejaké slabé špinenie,bez zrazenin), šla som na urgent, všetko je vraj v poriadku, dr mi povedal, že ako sa vydvihuje placenta, tak zrejme praskla nejaká cievka, vraj šlo o starú krv, ktorá bola niekde nahromadená a že mohlo kopnúť aj malé ako sa hýbe a skrátka praskla cievka. Na urgente som už postupne prestávala krvácať, dali mi injekciu dicynone a aj mi pán doktor predpísal Dicynone 500, 2x1 tbl ráno večer vraj pár dní nech ho aspoň beriem (ďalšiu poradňu u svojho gyn. mám vo štvrtok). Mám tento dicynone brať minimálne do štvrtku alebo koľko dní? Ak sa viac krvácanie neobjaví, tak ho môžem len tak vysadiť? Vo štvrtok mám zároveň aj odber na tripple testy, nemôže užívanie Dicynone nejako ovplyvniť výsledky? Je užívanie lieku bezpečné? A ešte otázka, na čo presne tento Dicynone je? Prepáčte za tak veľa otázok... Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, áno, do 16. týždňa tehotenstva je špinenie, či krvácanie, najčastejšie tmavou starou krvou časté. Súvisí to s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Dicynone užívajte až do najbližšej plánovanej poradne u Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe nálezu zhodnotí, či je ešte potrebné Dicynone ďalej užívať alebo nie. Nemusíte sa obávať, Dicynone neovplyvní výsledok Tripple testu, ani neovplyvňuje zrážacie faktory krvi. Účinnou látkou Dicynone je Etamsylát, čo je syntetická látka, ktorá chráni a podporuje pevnosť ciev a zlepšením priľnavosti krvných doštičiek a obnovením odporu stien kapilár je schopný znížiť čas krvácania a krvné straty.