• Ovulácia

    Dobrý deň, ešte doplnenie k predchadzajúcej otázke, ak by bola ovulácia skor ako 11. menil by sa aj termín pôrodu? Ďakujem

    Dobrý deň, termín pôrodu sa stanovuje podľa poslednej menštruácie, teda prvého dňa poslednej menštruácie alebo najpresnejšie podľa prvotrimestrálneho screeningu, ktorý sa realizuje medzi 11. až 14. týždňom tehotenstva. na základe neho sa dá najobjektívnejšie datovať tehotenstvo.