• Plod je o pár dní menší

    Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, na kontrole som bola podľa MS 11tt + 5 , doktorka nespomínala žiadne odchýlky, ale doma som si prečítala zápis, že gestačný vek plodu zodpovedá 11tt +1. Neviem kedy presne som mala ovuláciu, ale v priemere mávam 27 dňový cyklus. Poslednú MS som dostala v deň príletu na dovolenku, mohlo sa stať, že bola ovulácia posunutá? Alebo čím môže byť spôsobená táto párdňová odchylka. Termín pôrodu upravený nebol. Ďakujem

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, je to úplne normálna a bežná odchýlka. 4 dni nič neznamená. Rozdiel termínov pôrodu 4 dni je v norme. Áno, pravdepodobne ste mali posunutú ovuláciu. Štandardne sa termín pôrodu určuje podľa dátumu prvého dňa poslednej menštruácie a podľa prvotrimestrálneho screeningu. Ak je rozdiel termínov pôrodu menej ako 7 dní a menštruačný cyklus bol pravidelný, dá sa tehotenstvo datovať podľa poslednej menštruácie.