• Hroziaci potrat?

    Dobrý deň,
    Som približne v 7tt (potvrdené maternicové tehotenstvo).
    Sú to tri dni čo mi začal hnedý a ružový výtok, párkrát za deň. Bola som na pohotovosti povedali, že je dieťa v poriadku a pokiaľ nemám silné červené krvácanie tak to problém nie je.
    Dnes už mám aj občasne červenú krv, ale len keď sa utieram(a tiež medzi tým hnedý výtok). Bolesť žiadna, len mám nízky tlak, vysoký tep a pocit, že dostanem menštruáciu.
    Je to prosím začínajúci potrat? Mám zasa navštíviť lekára?
    Ďakujem.

    Dobrý deň, špinenie, najčastejšie ružovým až hnedým vytokom, najmä po utretí, do 16. týždňa tehotenstva je úplne normálny a častý. Súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Jedná sa o starú krv, stará krv je tmavá krv. Je lepšie, keď vytečie z maternice von do pošvy, ako by sa mala hromadiť v maternici vo forme hemstómu. Užívať môžete Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasntosich navštívte Vášho obvodného gynekológa.