• Baktérie

    Dobrý deň, pán doktor, odkedy som tehotna, mám strach z listeriózy a snažím sa dávať si väčší pozor, predovšetkým pri práci so surovým mäsom. Poriadne umývam ruky, používam osobitnú utierku a podobne. Minule som si však uvedomila, že dosku, na ktorej krajam surové mäso, pripadne taniere a misy, na ktorých sa surové mäso nachádzalo, dávam do umývačky riadu. Myslíte, že je to v poriadku? Nemôžem si tak prípadnú baktériu zaniesť aj na ostatný riad v umývačke? Dosť ma táto predstava desí, keďže tam sú aj príbory, poháre... Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, za daných okolností Vám infekcia listeriózou nehrozí. Nemusíte sa obávať. Dodržujte aj naďalej zásady hygieny.