• Gynexid vag.čapíky v tehotenstve

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa spýtať, či užívanie vaginálnych cipkov Gynexid sú vhodné, resp. bezpečné v tehotenstve (28.tt) , či neohrozujú plod.
    Opakovane pozit kultivácie (Klebsiella) predpísané lekárom.
    Ďakujem.

    Dobrý deň, osobne spomínaný preparát nepoznám. Výrobca vaginálnych čapíkov Ginexid neuvádza údaje o bezpečnosti ich podávania u tehotných žien. Prítomnosť tejto baktérie v pošve nevyžaduje za každých okolností liečbu, niekedy nie je nutná žiadna liečba, pripadne lokálna liečba vaginálnymi antibiotikami, napríklad Macmiror. Nemusíte sa znepokojovať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorého pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte alebo kontaktujte.