• Tehotenstvo a obezita

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, som tehotná v 8 týždni.... Mám už syna má 7 rokov... Pred necelými dvoma rokmi som potratila v 13tt...Ide o to že mám váhu 130kg, tehotenstvo je zatiaľ v poriadku, ale bojím sa či pri mojej váhe môžu byť nejaké komplikácie neskôr, aj počas tehotenstva aj počas pôrodu.

    Dobrý deň, niektoré moletnejšie, či obéznejšie pacientky počas tehotenstva schudnúť, iné naopak ešte viac priberú. Do veľkej miery je to na Vás. Samotné tehotenstvo nemusí nevyhnutne prebiehať s komplikáciami, ale je potrebné na to myslieť so zdvihnutým prstom. Čo sa týka vedenia pôrodu, tak isto to je individuálne. Vzhľadom k nadváhe, najmä v oblasti brucha, však môže byť vytváraný tlak na maternicu a plod nemusí správne naliehať. Je však ešte veľmi skoro a predčasne o tom hovoriť. Je potrebné realizovať všetky odporúčané vyšetrenia a ísť od týždňa k týždňu. Uvidí sa. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.