• Užívanie Fluomizinu v prvom trimestri tehotenstva

    Dobrý deň, je užívanie Fluomizinu v prvom trimestri tehotenstva bezpečné? Môže to mať vplyv na plod?
    Z kultivácie mi bola zistená premnožená baktéria Gardnerella vaginalis (ph v pošve 5,4), príznaky nemám zatiaľ žiadne. Prípadne existuje nejaká ,,prírodnejšia" forma liečby? Na internete som našla Lactofeel vaginálny gél, neviem ale či je možné ho považovať za liečbu, alebo je to len doplnok k liečbe.
    Ďakujem

    Dobrý deň, ideálne je, ak sa počas prvého trimestra neužívajú žiadne lieky. Ak je však na druhej strane riziko vyplývajúce z infekcie vyššie ako riziko vyplývajúce z aplikacie Fluomizínu, je Fluomizin a jeho užívanie počas gravidity bezpečné. Vaginálne probiotiká si môžete tiež aplikovať. Je to aj ako doplnková liečba, ako aj liečba na bakteriálnu vaginózu, ktorú Gardnerella vaginalis spôsobuje.