• Magnézium

    Dobrý deň prepustili na z nemocnice s tým že mi ponechali vysoké dávky magnézia aj osem tabliet denne magnesii lactas galvex. Lenže včera a predvčerom som dostala úporne hnačky a magnézium som nedala chcem sa spýtať či môže ublížiť to že zrazu tak z vysokých dávok z nemocnice som zrazu nemala ani jedno žiaľ aj keď užijem tak vyjde to von. Ja len či to nemôže ublížiť bábätku že pred tým som mala vysoké dávky a zrazu nič. Je dôvod na obavy mám aj tak užiť magnézium ? Nasadila som si hylak a čakám kým to prejde.

    Dobrý deň, nie, nemusíte sa obávať, nemá to na plod, ani na tehotenstvo žiaden negatívny vplyv. Príčin hnačiek môže byť viacero. Nemusia súvisieť s užívaním magnézia. Ak však hnačky pretrvávajú, magnézium sa nestihne vstrebať, preto je myslím si zbytočné ho dnes, či zajtra užívať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní tráviacich ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára.