• Pohyby plodu

    Dobrý deň,

    momentálne som v 22+1 týždni tehotenstva. Som prvorodička a približne týždeň dozadu som začala cítit v podbrušku také bublanie, žblnkanie. Cítim to každý deň pár krát, ale neviem že presne koľko krát by som to mala cítiť? Je to normálne ak cítim len pár krát?
    Za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň, ste v týždni tehotenstva, kedy ešte ako prvorodička nemusíte jednoznačne cítiť pohyby plodu. Spomínané bublanie, či žblnkanie predstavuje počínajúce vnímanie pohybov plodu. Nemusíte ich cítiť často. Je to individuálne u každej prvorodičky. Záleží od viacerých okolností, napríklad aj od lokalizácie placenty. Priemerne začínajú prvorodičky cítiť pohyby plodu okolo 24. týždňa tehotenstva. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa báť. Odsledujte si to.