• Búchanie po brušku

    Dobrý deň pán doktor začala som cítiť pohyby bábätka. Včera do dnes som ich necítila tak som si trošku postlacala a pobuchala po bruchu nič silné len tak aby sa zobudila už som aj cítila ale doma má strašili že si nesmiem búchať po bruchu že si narušim placentu. Pri Tom veď bábätko je dobre chránené nemyslím si že búchaním po brušku by som mu nejako ublížila ale radšej sa spýtam. Je búchanie po bruchu v 19+1 tt nebezpečné pre bábätko a môže narušiť placentu?

    Dobrý deň, neublížili ste si, ale nevidím dôvod pobuchávať po brušku. Plod sa takto nebudí, navyše ste ešte v týždni tehotenstva, kedy pohyby plodu iba začínate cítiť, takže nemusíte panikáriť.