• Nechutenstvo

    , Autor: Florencia 5

    A ešte sa chcem spýtať na jednu vec prvý trimester som mala chute jedla som všetko ako som prekročila 12 TT tak mi nich nechutí ledva čosi do seba dostanem je toto nechutenstvo normálne? Ďakujem

    Dobrý deň, áno, nevoľnosti striedajúce sa z nechutenstvom, či selektívnymi chúťkami je v tehotenstve, najmä v I. trimestri pomerne časté. Je však potrebné prijímať tekutiny a stravu, ako aj dostatok vitamínov. Ak žena nebude dlhodobejšie prijímať dostatok živín, môže to mať negatívny vplyv na tehotenstvo. Odsledujte si to. V prípade pretrvávania ťažkostí, výraznejšieho hmotnostného úbytku, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý určí ďalsí postup.