• Nevolnost v 15tt

    Dobry den, pan doktor. Chcem sa spytat na nevolnosti. Aktualne som 15tt, cca od 5tt mi zacalo byvat nevolno, ale nezvracala som. musela som stale nieco jest, inak mi bolo zle. Potom sa to.zacalo ukludnovat, uz je mi iba zle z pachov pri vareni. Vcera som ale zacala mat dost nechutenstvo a vecer hlava vo wc mise, ale zase som nezvracala. Neviem uz co mam jest, nic mi nechuti. Je to podla Vas v poriadku, ze sa to takto zmeni? Dakujem.

    Dobrý deň, tehotenské nevoľnosti sú pomerne časté. Dôležité je, či máte občasné nevoľnosti alebo či viete prijať potravu a tekutiny. Skúsiť môžete cmúľať zázvorové cukríky, prípadne Vám Váš obvodný gynekológ môže predpísať tabletky Degan. Ak sa stav bude zhoršovať a nebudete vedieť poriadne prijímať potravu a najmä tekutiny, bude potrebná hospitalizácia za účelom infúznej liečby.