• KP poloha a deformacia

    , Autor: Hliva

    Dobry den, pri polohe babätka KP nehrozi nejaka deformacia hlavicky? Nemozu tlacit rebra alebo nieco? Stava sa to ale zriedka alebo nie? Viem ze bolo ze sa babo natlacilo tak pod rebro ze mal usko zdeformovane kus ale preslo to za 2dni ale dana pani mala aj bolesti pod rebrom a citila ze tlaci. Ja necitim.
    Dakujem

    Dobrý deň, nie je dôvod na obavy. Plod je uložený v maternici, rebrá, ani žiadne okolité orgány, či tkanivá nemajú na vývoj plodu vplyv. Ak aj pacientka pociťuje “tlak” plodu v istých miestach, napríklad pod rebrovým oblúkom, tlači ju maternica, v ktorej je plod uložený. K deformácii hlavičky, či končatín môže za istých okolností dôjsť, je to však ešte v období vývoja, v skoršom štádiu tehotenstva. Nemusíte sa obávať.