• Utrogestan

    Dobrý den,
    Prosim vas o názor, do akého týždňa sa ma brat utrogestan, pokial som ho brala od 22.tt z dôvodu skráteného krčku (27mm-33mm). Dr mi kázala vysadiť ho ku koncu 34.tt. Na druhej strane sa bojim, aby som sa nezačala hned otvárať. Dakujem

    Dobrý deň, progesterónový blok sa štandardne užíva do ukončeného 34. týždňa tehotenstva (34+0). Podľa nálezu a okolností sa dá užívať až do ukončeného 36. týždňa tehotenstva (36+0). Nemá to však už veľký význam. Na základe Vášho opisu mi nie sú známe všetky okolnosti, aký máte nález, či je prítomný funneling (vnútorné otváranie), … preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. 30 mm krčok v 34. týždni tehotenstva je normálny nález. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.