• Mozny unik plodovej vody

    Dobry den, som v 27tt a pouzivam intimky take male vlozky na zvysenu sekreciu v tehotenstve. Uz 3-4tt si pozorujem taku slabo zltkavu farbu na vlozke a ked si ju dlho nevymenim tie okraje az tak zhnednu. Je to len vytok alebo moze ist o mensi unik plodovej vody? Moj gynekolog na vysetreni nic nespominal. Dakujem.

    Dobrý deň, výtoky sú v tehotenstve pomerne časté a normálne. Od číreho až po mierne žltkastý výtok. Nemusí sa jednať o plodovú vodu, ani o patologický výtok. Ak máte v pošve dostatok probiotických baktérií - laktobacilov - tie produkujú belavý až mliečny, či belavožltý výtok. Nevylučujem tiež možnú počínajúcu infekciu, najčastejšie kvasinkovú. Bez videnia nálezu sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.