• Krvácanie z konečníka

    , Autor: 20Lucia20

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, som v 24 týždni tehotenstva a už pár dní má trápi krvácanie z konečníka pri veľkej potrebe. V lekárni mi poradili rektálne čapíky Emotralex, chcela by som sa spýtať, či je bezpečné ich užívať prípadne čo také by ste mi odporučili?
    Ďakujem

    Dobrý deň, pravdepodobne máte hemoroidy, ktoré sa v tehotenstve vyskytujú. Na trhu je viacero preparátov, napríklad Faktu, Proktoglyvenol, ale aj spomínaný Emotralex. Každý so spomínaných preparátov môžete užívať aj počas tehotenstva. Odporúčam dodržiavať dostatočnú hydratáciu, aspoň 1,5 - 2 litre tekutín denne, rovnako tak obohaťte svoju stravu dostatočným množstvom vlákniny. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní alebo zhoršení hemoroidov Vám môžu pomôcť tabletky Detralex.