Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Tehotenstvo

  , Autor: Nata2905

  Dobrý deň môžem sa opýtať včera som si robila tehotenský test cleablue digitálny vyšiel mi pozitívny dnes som si zase urobila ten istý a vyšiel negatívny ako je to možné je môžne že som tehotná ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny. Treba tiež rátať aj s výrobnou chybou testu, preto sa nemá realizovať párny počet testov. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva, ako aj pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Názor na moju vec

  , Autor: Mia176

  Dobrý deň poslednú menštruáciu som mala 7.10 aké viem že nechránený sex som mala 20.10 robila som si tehotenský test vyšiel pozitívny no 21.11 som mala ísť na prvé sono lenže v pondelok 20.11 som začala ráno krvácať také zrazeniny potom už len slabé krvácanie išla som na pohotovosť tam mi povedali že nič nevidia len vyplnenú dutinu dali mi MEM injekciu na čistenie v štvrtok som bola na kontrole už za videli Gestacny vak a zobrali hcg mala som 656 zas mi dali MEm injekciu v piatok som išla zas na krv hcg 660 lenže z tých injekci mňa od vtedy boli hlava a je mi ťažko od žalúdka v sobotu som išla na pohotovosť lebo som vracala tam mi zas povedal že vidí 8,4 gestacny vak so žĺtkom dali mi do vagíny zas tabletky na čistenie a nechali si ma na noc robili predoperačné vyšetrení krv všetko v norme ráno v nedeľu len dve zrazeniny vypadli od vtedy nič len špinenie hcg sobotu 646 keď mňa púšťali domov lekárka povedala že maternicu mám čistú len ten vak so žĺtkom tam je že mam prísť zajtra na sono ja som z toho na nervy hovoria že to je zamlcany potrat ale ja tomu všetkému nerozumiem lebo kamoška tiež mala až neskôr plod

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, mám z toho trošku chaos. Podľa opisu Vám hodnota betaHCG stojí, takže to na normálne tehotenstvo nevyzerá. Ak sa jedná o formu potratu, pre jednoznačné vyriešenie situácie je potrebné dutinu maternice poodsávať a následne skontrolovať beta HCG, či hladina klesá. Nerozumiem však, prečo Vám bol opakovane podávaný MEM a už keď ste boli v nemocnici, stav sa neriešil. Nepoznám však všetky informácie, výsledky vyšetrení, okolnosti, ani som nevidel USG nálezy, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste riešená.

 • otazka

  , Autor: Elif

  Dobrý deň, rada by som sa opýtala pár vecí, lebo neverím internetu a moj lekár je momentálne mimo. Mala som teliesko Levosed a po vybratí mi povedal že mi začínajú na víkend plodne dni. S priatelom sme si nedávali pozor a od predvčeravčera mám nafúknuté brucho ako keby som tam mala niečo ťažké a prsia ma viac bolia, trochu únavy. Menštruáciu by som mala dostať až o dva týždne, ale takéto stavy som nemala keď som mala teliesko. Môžem otehotnieť aj teraz? Ďakujem za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, od momentu vybratia vnútromaternicového telieska nie ste pred otehotnením chránená a teda za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Mirilla

  Ešte jedna otázka na Vás, pri kychnuti ma strašne pichli v podbrušku. Mohlo sa niečo stať ? (5.mesiac)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pri kychnutí je pichnutie v podbrušku normálne. Prejavuje sa to napnutím priamych svalov prednej steny brušnej, ako aj napnutím väzov závesného aparátu maternice. Je dednorázové pichnutie, či kýchnutie nemá vplyv na tehotenstvo, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Fraxiparine v tehotenstve

  , Autor: Lucia7933

  Dobry den pan Dr, mam otazku, som v 8tt a uz dva tyzdne si aplikujem injecie Fraxiparine, vzdy pred vpichnutim injekcii si miesto vydezinfikujem dezinfekčným tampónom určeným presne na toto – obs.Isopropyl alkohol. Ale az dnes ma napadlo, nemala by som pouzivat dezinfekciu bez obsahu alkoholu? Môze sa vpichnutim dostat nejaky alkohol do krvi? Alebo mozem byt kludna. dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Alkohol obsiahnutý v dezinfekčnom prostriedku nemá na tehotenstvo žiadny negatívny vplyv. Pokračujte v pravidelnej aplikácii nizkomolekulárneho heparínu podľa odporúčaní.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor: HerbaBianca

  Dobrý deň pán Dr.
  Chcela by som sa opýtať vyšiel mi včera pozitívny test Clear Blue ktorý sa dá robiť aj pred menštruáciou.Nemam tam zatiaľ úplne tmavú čiaru ale dosť vyditelnu.No mám bolesti brucha ako pred menštruáciou.
  Podľa kalendára by som mala zajtra dostať.Je normálne že mám poz.tehu test ale boli ma brucho ako keby som mala dostať?
  Už mám dve detičky ale pri obidvoch som zistila tehu až keď mi dosť meškali
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny, prípadne je možné že sa menštruácia dostaví a jednalo by sa tak iba o tzv. biochemické tehotenstvo. Odsledujte si to. Nevidím dôvod na realizovanie si tehotenského testu, ak Vám prakticky menštruácia ani nemešká. Zbytočne si to komplikujete. Neurobíte s tým teraz aj tak nič. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.