• Kiahne v tehotenstve

    , Autor: Maty134

    Dobrý deň mám 30rokov a ešte som nemala kiahne, momentálne sa okolo mňa vyskytujú vo veľkom a aj syn ich pravdepodobne dostane chcem sa opýtať keďže sa snažíme o dieťa a možno už aj tehotná som ake mi hrozia rizika a ako zabrániť aby som sa nimi nakazila mám z toho veľký strach už pri prvom tehotenstve som mala avšak vtedy nebol ich výskyt taký ako teraz. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ak ste ešte nemali kiahne a tehotenstvo iba plánujete, vyčkajte do času, kedy už syn bude po prekonaní kiahní. Po prekonaní kiahní už má človek trvalú ochranu a viackrát sa kiahňami nakaziť nevie. Akútna infekcia (akákoľvek, stačí aj chrípky) je v prvom trimestri tehotenstva nebezpečná. Po 12. týždni tehotenstva následky niektorých ochorení, ktoré tehotná žena prekoná nemajú až tak veľký vplyv na vývoj plodu, ako v prvom trimestri. Ak žijete v jednej domácnosti so synom, prakticky inak, ako úplným izolovaním sa prenosu neviete inak zabrániť.