• Pridavna prsna zlaza

    , Autor: Catca123

    Pan doktor.pred par dnami som porodila 2.dieta a po spusteni laktacie mi navreli obe podpazusia,uplne hrce.najprv som myslela,ze uzliny,ale hrce su plne tekutiny,ide o mlieko.diagnoza pridavna prsna zlaza, zaznela dnes po ultrazvuku.dojcit chcem aj nadalej kym to ovsem nebude robit nejake problemy(horucky,dalsie zvacsovanie..??..)mam to masirovat alebo vobec nebabrat?hriať či chladiť? Dokojim po roku a co s tym potom dalej?vyoperovat to?nechcem,aby to nejak casom zhubnelo.preco sa mi to pri prvom tiez plne kojenom dietati vobec nestalo? Vdaka.

    Dobrý deň, tak, ako aj samotné prsníky, tak aj prídavné mliečne žľazy treba masírovať, aby mlieko nestálo a nevznikol zápal, ktorý by mohol vyústiť až do abscesu prsníka. Spomínané žľazy ste museli mať aj predtým. Nie je vôbec nevyhnutné ich vyoperovať. Za predpokladu, že sa budete o prsníky starať, pravidelne kojiť, odstriekavať, masírovať, nahrievať, nemali by Vám Vám prídavné mliečne žľazy robiť žiadne problémy.