• Trombofilny stav v tehotenstve

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den,

    tento rok som prekonala dva potraty - missed ab. vyvoj sa zastavil vzdy medzi 7-8tt.
    Bola som odoslana na hematologiu kde mi bol zisteny vrodeny trombofilny stav Protrombin G20210A heterozygot Deficit FXII - 24%... a pozitivny D-dimer 2,44....
    hematolog mi do spravy napisal: V pripade potvrdenia dalsej gravidity sa priklanam k nazoru k medikametoznej tromboprofylaxii LMWH od dna potrv.grav.do konca sestonedelia.
    Co to pre mna v tehotenstve znamena? Budem si pichat injekcie od samtoneho zaciatku tehotenstva? Injekcie zvykne predpisovať aj gynekológ?
    Je to vazny stav?, budem musiet byt viac sledovana?
    Myslite ze ta zistena geneticka mutacia mohla byt pricina potratov?

    Dakujem za odpovede.

    Dobrý deň, ak máte potvrdený trombofilný stav, je to možná príčina opakovaných potratov. Áno, bude potrebné si aplikovať injekcie nizkomolekulárneho heparínu podľa odporúčaní. Ak gynekológ vie predpísať injekcie nizkomolekulárneho heparínu, na mieste je však spolupráca hematológa s Vašim obvodným gynekológom.