• Entizol

    , Autor: Alexandra1007

    Dobrý deň. Som v 38 ty a na poslednej poradni mi gyn predpísal entizol 500 a povedal že 5-6 dní si to mám vkladať. Predtým mi robil ster ale do knižky napísal gbs neg. Ale aj tak mi predpísal tieto lieky. Chcem sa spýtať v prípade že by ma chytil pôrod kým užívam tabletky entizol neohrozilo by to bábätko alebo ho to teraz neohrozuje? Ďakujem

    Dobrý deň, predpokladám, že Vám z výteru vyšla pozitivita na Gardnerelu vaginalis. Ak máte GBS negat., Streptococcus agalactiae nie je prítomný. Ak by sa aj pôrod rozbehol, nič by sa nestalo, nemusíte sa obávať. Gardnerela sa nemusí za každých okolností preliečovať. Najrizikovejší je Streptococcus agalactiae, ktorý môže pri rozvoji infekcie počas pôrodu spôsobiť novorodeneckú sepsu. Spomínané antibiotiká si môžete aplikovať podľa odporúčaní.