• Kultivacia

    , Autor: Nikca538

    Dobrý den. Pan doktor som v 20tt a mam na vas otázku. 4.6. mi moj obvodný gynekológ robil kultivaciu vysledky boli 8.6. A vysledok bol gardnerella vaginalis. Dal mi teda ATB Entizol.
    6.6. som mala vo vytoku krv tak som sla na urgent a tam mi robili zas kultivaciu vysledky dnes 10.6. Negatívne. Ako je možné ze kultivacia s rozdielom dva dni bez liecby je odlišná. Dnes som mala zas krv vo vytoku obvodný gynekolog tvrdi ze to moze byt z tej bakterie ale ked ju nemam tak z coho to potom je ked je vsetko vporiadku. Alebo ju teda mam nerozumiem tomu. Brat teraz tie ATB dalej alebo nie? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ak z kultivácie vyšiel výsledok Gardnerella vaginalis, táto baktéria na živnej pôde musela vyrásť, nevymyslel si to nikto. To, že bol nasledujúci výsledok kultivácie negatívny, môže mať viacero dôvodov. Užívajte antibiotiká dľa odporúčania.