• Morfologicky ultrazvuk

    , Autor: GabiKrki

    Dobrý deň p. doktor, chcem sa opýtať na Vás na názor. Som v 17tt, prvý skrining mi vyšiel pozitívny na Downov syndróm 1:130. Ultrazvuk (bodová kostička a sójové prejasnenie) bolo v poriadku, len krv bola zlá. Šla som na TRISOMY testy, ktoré vyšli negatívne. Následne druhý skrinig vyšiel v poriadku. Citala som však, že na take doplnenie/uistenie, že bábätko je v poriadku sa odporúča aj morfologicky ultrazvuk. Chcem sa Vás teda opýtať, ako to Vy vidíte, ci by ste tento ultrazvuk ešte odporúčal. Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň, počas tehotenstva sú dôležité tri USG vyšetrenia. PTS (prvotrimestrálny screening) v 11. - 14. týždni tehotenstva, morfologický (genetický) ultrazvuk v 20. - 22. týždni tehotenstva a fetálny screening v 30. - 32. týždni tehotenstva, ktoré realizujú gynekológovia so špecializáciou z materno-fetálnej medicíny a certifikátom FMF. Určite odporúčam realizáciu morfologického USG vyšetrenia.