• Mierne bolesti

    , Autor: Mia1826

    Dobrý deň pán doktor aktuálne som 37tt+1 a od rana mám slabší menštruačné bolesti, je mi trosku aj zle na žalúdok nevoľno. Bolesti netrvajú dlho po chvíli prestanú .
    Výtok žiadny, ani by som nespozorovala ze by ku odišla zátka alebo plodová voda. Môže sa jednať o poslickov ?? Minulý týždne som bola u lekárky, ktorá mi na pasoch zistila kontrakcie , ktoré som cítila ako dnes slabší bolesť v podbrušku .
    Dieťatko sa hybe ako stále.
    Mám ísť na pohotovosť alebo stačí počkať ?
    Váha plodu v 36 tt+1 bola cca 3330 gramov
    Považuje sa dieťatko v mojom týždne t.j 37+1 ako donosene aj keby som začala rodiť ?

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o poslíčkov. Ak nie sú bolesti intenzívne a pravidelné, ak nekrvácate, pohyby plodu cítite, neodteká plodová voda ani nemáte žiadne iné ťažkosti, odsledujte si to. Ste už v 38. týždni tehotenstva. V prípade pôrodu sa už nejedná o predčasný pôrod. Odsledujte si to. Samozrejme v prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.