• Zamlcany potrat

    , Autor: Sass

    Prajem pekny den, chcela by som Vas poprosit o radu.

    Posledna menstruacia 31.5., cyklus 33-35 dni, 29.7.na sone mi dr potvrdila tehotenstvo s tym, ze sa jej nezda velkost plodu, povedala aby som prisla o tyzden, ci plod narastol. Po tyzdni vysledky sona 5.8.: 9+3, v dutine uteru GS, zltkovy vac.8mm, AS:+-, CRL 6+0, pri zltkovom vacku atypicka struktura.
    Lekarka ma poslala na konzil.vysetrenie, ze pravdepodobne ide o potrat.

    Chcem sa len spytat, ci to teda potrat podla tych vysledkov vyzera. Prsia ma stale bolia, unavena som stale, nic sa nezmenilo. A dalsia otazka co za atypicku strukturu sa tam moze nachadzat? A co znamena AS plus minus?
    Dakujem pekne, prajem pekny den

    Dobrý deň, príznaky tehotenstva u Vás budú pretrvávať, pretože tehotná ste. V tomto týždni tehotenstva by už malo byť vidieť akciu srdca. Vyšetrujúca lekárka si nebola jednoznačne istá akciou srdca. Čo sa týka popisovanej atypickej štruktúry, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní. Ak sa jedná o žiadúce tehotenstvo, štandardne sa realizuje kontrolné USG vyšetrenie. Podľa výsledkov kontrolného USG vyšetrenia sa určí ďalší postup.