• Kontroly v 3 trimestri

    , Autor: Krokodil

    Dobrý deň pán doktor mala by som na vás otázočku som v 37+4tta už som mala jednu poradňu v porodnici stým ze som mala prísť o 2 týždne a znovu ma objednali až o 2 týždne chodi sa v takomto pokročilom štádiu tehotenstva na kontroly 2 krát za mesiac? Ďakujem krasne

    Dobrý deň, na našej klinike sú od ukončeného 36. týždňa tehotenstva až do termínu pôrodu kontroly raz za týždeň, kedy sa realizuje vaginálne vyšetrenie a CTG monitor, prípade USG vyšetrenie pri nejasnostiach, ako overenie polohy plodu, či zhodnotenia parametrov plodu, či stavu placenty, v prípade, že je na to dôvod. V termíne pôrodu sa realizuje USG vyšetrenie štandardne. Podľa niektorých najnovších odporúčaní pri nekomplikovanom a fyziologickom tehotenstve sa nemusí realizovať ani CTG záznam, prípadne sa plánované poradne realizujú raz za dva týždne. Na našom pracovisku však tieto postupy neuplatňujeme.