• Nízko položená placenta v 16tt

    , Autor: ZANAA

    Dobrý deň, prosím Vás som v 16tt a lekár mi povedal že mám placenta previa prekrývajúca krčok. Že šanca na to aby sa dala na správne miesto je 50 na 50. Chcem sa spýtať na Váš názor či v tomto týždni je naozaj placenta zle umiestnená, či sa mám obávať nejakých rizík nenavrhol mi PN len že nemám dvíhať ťažké a nemať pohlavný styk. Je šanca že sa placenta vytiahne pekne tam kam má? Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň, ak sa jedná o centrálnu placentu praeviu, aj napriek zväčšujúcej sa maternici bude placenta prekážkou v pôrodných cestách. Ak sa jedná iba o čiastočnú vcestnú placentu, ktorá dosahuje vnútornú bránku a placenta je na prednej stene, je šanca, že sa vplyvom rastu maternice placenta vytiahne a nebude robiť prekážku. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri vcestnej placente sa neodporúča mať pohlavný styk pre riziko krvácania. Tak isto sú limitované aj vaginálne palpačné vyšetrenia. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.