• Tvrdnutie bruska

    , Autor: Sandrusik

    Dobrý den prajem chcela by som sa spýtať som aktuálne v 22 tt. Mám tvrdnutie bruska na ktoré užívam magnezium ale pár krát do dňa aj tak tvrdne do 10 krát. Na poslednej kontrole mi p. doktor povedal že sa mi skracuje krčok cervikometria najprv 41 mám a o dva týždne bola 37 mm CS 1b ( tato skratka som nevedela čo znamená našla som si to v knižke ) Kultivácia z posvy aj mocu negatívne. Pan doktor povedal že pokračovať v kľudovom režime zvýšiť magnezium a o dva týždne opäť kontrola. Chcela by som sa spýtať či je takáto liečba postačujúca ? Čítala som o vhodnosti nasadenia progesteronu aký máte názor vy pripadne čo by ste odporúčali ? Čo sa týka kludoveho režimu a ležanie je potrebné lezat s vyvýšenými nohami alebo klasicky ? Ďakujem krásne.

    Dobrý deň, CS znamená cervikálne skóre, cervikometriu máte v norme. Magnézium môžete užívať v dávke 2x1, v prípade potreby 3x1 tabletku denne, maximálna odporúčaná dávka je 3x2 až 4x2 tabletky. Vyskúšať môžete Magnerot. Občasné tvrdnutie podbruška môžete pociťovať, súvisí s rastom maternice, ktorá sa zväčšuje každým dňom. Nemyslím si, že je nevyhnutné ležať s vyloženými nohami. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.