• Skrátený kŕčok

    , Autor: Moni123

    Dobrý deň.chcela by som sa opýtať,lekarka mi ručne aj sonom zmerala krčok. Ručne 1cm, napisala tiež polotuhá konzistencia, vonkajšia branka uzavretá. Sonom som mala krcok 3,3cm. Som v 32tyzdni tehotenstva, lekarka nariadila prisny kľudový režim, a 3x1tabletku Magne B6. Podľa nej hrozí predčasný pôrod. Je tento nález až taký zlý, že musím celý deň len ležať?
    Mavam falošné kontrakcie aj tvrdnutie brucha, uz asi mesiac, ale aj keď ležím.
    Dakujem za odpoveď Lucia

    Dobrý deň, ak Vám reálne často tvrdne brucho, môže to spôsobiť zmeny na krčku maternice. Podľa opisu vyzerá byť USG cervikometria v poriadku, aj keď palpačný nález tomu nezodpovedá. Najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť Váš obvodný gynekológ. Ak Vám bol nariadený kľudový režim, asi bol na to dôvod. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.