• Tretie tehotenstvo

    , Autor: BaškaMama

    Dobrý deň.
    Chcela by som sa opýtať či je normálne v treťom tehotenstve prvý mesiac tvrdnutie bruška, každé ráno vracanie, bolesti hlavy, nechuť do jedla a pocit únavy. Pri prvých dvoch som takéto ťažkosti nemala.
    Po druhom pôrode som mala komplikácie a mala som zavedení do maternice balónik (nepoznám odborný názov) pretože som strašne krvacala môže to mať nejaký vplyv na tretie tehotenstvo? Po pôrode som 4roky.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, každé tehotenstvo u tej istej ženy je individuálne, preto neporovnávajte. Komplikácie z druhého tehotenstva sa nemusia automaticky prejaviť v tomto tehotenstve. V prvom mesiaci tehotenstva tvrdnutie maternice pocitovať nemôžete. Predpokladám, že opisované pocity sú spôsobené nevoľnosťami a vracaním, ktoré sú, najmä v začiatkoch tehotenstva, pomerne bežné. Odsledujte si to. Skúsiť môžete voľnopredajné zázvorové cukríky, lízatká, prípadne voľnopredajné pastilky. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.