• Opakovaný potrat

    , Autor: Marci12

    Dobrý deň. Bola som 3x tehotná.
    1. Tehotenstvo- anembryomola,
    2. Tehotenstvo - úspešne donosená, zdravá dcérka,
    3. Tehotenstvo -zamlknuty potrat, prestalo byť srdiečko v 9tt.

    Majú podľa Vás potraty spolu nejaký súvis, aj keď som medzitým mala úspešne tehotenstvo?

    Je možné, že su potraty spôsobené pohlavím dieťatka, že napríklad moje telo nie je schopné výnosiť chlapca, pripadne, že manželove spermie mužského rodu nie sú schopné sa udržať/vyvinúť.

    Môže srdiečko prestať bit kvôli orgazmu? Teda sťahu maternice.

    Ďakujem za odpovede

    Dobrý deň, ak už máte jedno zdravé dieťa s rovnakým partnerom, čo sa týka prvého tehotenstva, anembryomola bola pravdepodobne náhodnou kombináciou génov a nevytvorením zárodku. Stať sa to môže ktorémukoľvek páru. Druhé tehotenstvo bolo úspešné a tretie tehotenstvo ukončené v 9. týždni mohlo mať viacero príčin. Nedával by som to ihneď do súvislosti s neschopnosťou donosiť plod mužského pohlavia. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť neviem. Orgazmus nemá vplyv na zastavenie vývinu embrya. Realizovať si môžete genetické vyšetrenie, aj keď si nemyslím, že to bude mať jednoznačný prínos.