Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Duphaston

  , Autor: Erra77tttt

  Dobrý deň prajem! Pán doktor, aké stavy môžu opodstatniť užívanie duphastonu 2×1 aj po 16tt? Ďakujem pekne, prajem Vám pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, progesterónový blok, ktorý sa používa na rôzne indikácie, vrátane hroziaceho alebo opakovaného potratu, pri ťažkostiach, ktoré môžu vznikať, ak sa nevytvára dostatočné množstvo progesterónu. Veľa lekárov ho predpisuje preventívne. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Duphaston

  , Autor: Dia18

  V 6 týždni som začala špiniť , bola som u gynekologicky povedala že dieťa je v poriadku , vzala mi vyter z pošvy a predpísala duphaston .. načo vlastne sa berie ten výter ? Odkedy beriem duphaston prestávam špiniť ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v začiatkoch tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Duphaston sa, ako progesterónový blok, predpisuje pomerne často. Do liečby sa zvykne dávať aj Ascorutin v dávke 3x1 tabletka. Výter z pošvy sa štandardne realizuje na kultivačné vyšetrenie, či nie je prítomná vaginálna infekcia, ktorá by mohla spôsobovať rôzne ťažkosti. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť. V prípade nejasností sa ho nebojte pýtať a informovať sa.

 • Duphaston

  , Autor: Dia18

  Dnes som bola u gynekológa , potvrdil tehotenstvo aj povedal že plod je v poriadku , vravela som že mám hnedocervene výtoky zobral mi výter ( o aký výter sa jedna ? Čo vie ten výter povedať ? A predpísal mi 3 krabickY duphaston 2x1 tabletku ..a objednal na sono o týždeň .. začať brat ten duphaston ? Neni tam nejaké riziko poškodenia plodu. ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Keďže som nebol pri vyšetrení, ani som Vám výter nerealizoval osobne, neviem sa Vám vyjadriť k tomu, o aký výter sa jednalo. Najvhodnejšie je sa pri nejasnostiach pýtať priamo vyšetrujúceho lekára, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť. Duphaston môžete užívať, je to bežne predpisovaný progesterónový preparát.

 • Vitamíny

  , Autor: Nataly186

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať.Cele tehotenstvo beriem teh. vitamíny LadeeVita. Na základe krvného obrazu mi bola zistená nižšia hladina železa a lekárka mi doporučila kúpiť si vitamíny Globifer a užívať ich. Ďalej beriem ešte Duphaston 3xdenne a Magnézium 2x. Môžu sa všetky tieto lieky kombinovať ? Môžem užívať teh.vitaminy a všetky tie lieky ďalšie ďalej ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak ste mierne anemická, môžete užívať železopreparáty. Spomínané vitamínové a minerálové doplnky môžete užívať v odporučenom dávkovaní.

 • Otehotnie

  , Autor: Jasm

  Dobrý deň chcem sa spýtať snažím sa otehotnieť bola som aj u lekára som v poriadku partner bol tiež a je v poriadku len doktor mi dal duphaston že ho mám uzivat od 14 dňa menštruácie 10 dni ráno a večer len ja som ešte furt nedostala menštruáciu mala som ju mat 4.6 a furt nič test mi vyšiel negatívny užívam aj kyselinu listovú a už 2 týždne ma bolia prsia viete mi poradiť ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Ak sa snažíte otehotnieť, pri meškaní meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hroziaci potrat

  , Autor: Bozena833

  Dobrý deň môžem sa spýtať, 17.4 som začala špiniť v 5tt bola som na pohotovosti tam mi dali duphaston a ascurutin.o pár dní mi mali brat krv na hcg no pani doktorka ktorá zastupovala moju gynekologickú mi robila ultrazvuk povedala že tam nič nevidi možno keby prizmurila očkom do papierov mi napísala kolabovany gs že tabletky už jesť nemám že to je prebiehajúci potrat. Na druhý deň som išla k svojej doktorke tá mi brala krv. A že mám lieky jesť 26 mám ísť na ultrazvuk vypísala mi pn diagnóza 020. Hcg som mala 3.5 moja otázka je potratila som ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe Vášho opisu sa Vám neviem jednoznačne vyjadriť, keďže som nevidel USG nález a nepoznám aj ďalšie okolnosti. Ak je hodnota beta HCG 3.5, je negatívna. Teda áno, je možné, že sa jedná o včasný potrat. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.