• Spinenie v tehotenstve

    , Autor: Janulka258

    Zdravím. Som v 6+2tt a spinim ( hnedé), pobolieva ma podbruskom, sono u Dr bolo ok. Zatiaľ krvácanie v maternici nebolo zistené. Začala som brat progesteron, a ascorutin. Môže to byt začínajúci potrat? A ďalšia otázka či a kedy približne zaberá liečba. Ďakujem

    Dobrý deň, špinenie, či krvácanie do 10. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Hnedé špinenie znamená staršiu krv. Je lepšie, ak sa krv vypudí z maternice, ako by sa hromadila medzi zárodkom a stenou maternice. Pokračujte v naordinovanej liečbe. Nedá sa jednoznačne povedať, kedy prestanete špiniť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.