Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,489 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Spinenie v tehotenstve

  , Autor: Janulka258

  Zdravím. Som v 6+2tt a spinim ( hnedé), pobolieva ma podbruskom, sono u Dr bolo ok. Zatiaľ krvácanie v maternici nebolo zistené. Začala som brat progesteron, a ascorutin. Môže to byt začínajúci potrat? A ďalšia otázka či a kedy približne zaberá liečba. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či krvácanie do 10. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Hnedé špinenie znamená staršiu krv. Je lepšie, ak sa krv vypudí z maternice, ako by sa hromadila medzi zárodkom a stenou maternice. Pokračujte v naordinovanej liečbe. Nedá sa jednoznačne povedať, kedy prestanete špiniť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hlien v tehotenstve

  , Autor: Stonka

  Dobry den, pan doktor, som tehotna, minuly tyzden som absolvovala prvu poradnu u svojej dr., bola som 11+2tt, vsetko bolo v piriadku. Bolo to v pondelok, potom v utorok a stredu sa u mna jednorazovo vyskytol hlien s primesou hnedej farby (akoby hneda "nitka" v hliene, alebo ako to nazvat). Nasadila som ascorutin, myslela som, ze pri vysetreni mohlo dojst k miernemu podrazdeniu). Hlien sa vsak zopakoval aj v sobotu, opat s primesou hnedej farby. Dost ma to uz znepokojilo, je to problem? Je potrebna navsteva dr.? Zatial som ziadne spinenie v tehotenstve nemala. (Vkladam si este progestenalle 2xdenne). Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prípadné špinenie do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.