Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Hlien v tehotenstve

    , Autor: Stonka

    Dobry den, pan doktor, som tehotna, minuly tyzden som absolvovala prvu poradnu u svojej dr., bola som 11+2tt, vsetko bolo v piriadku. Bolo to v pondelok, potom v utorok a stredu sa u mna jednorazovo vyskytol hlien s primesou hnedej farby (akoby hneda "nitka" v hliene, alebo ako to nazvat). Nasadila som ascorutin, myslela som, ze pri vysetreni mohlo dojst k miernemu podrazdeniu). Hlien sa vsak zopakoval aj v sobotu, opat s primesou hnedej farby. Dost ma to uz znepokojilo, je to problem? Je potrebna navsteva dr.? Zatial som ziadne spinenie v tehotenstve nemala. (Vkladam si este progestenalle 2xdenne). Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, prípadné špinenie do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.