Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hlienova zatka

  , Autor: Aďka 2000

  Dobrý deň, som v 32tt a dnes ráno som mala na nohavičkách kus hlienu bielo zelenkavy, ťahaný a kúsky hnedého. Môže to byť hlienova zátka? Čo mám robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o pošvový sekrét. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Kŕčok maternice

  , Autor: Erikaaa

  Dobrý deň. Chcem sa informovať. Gynekológ mi predpísal liek UTROGESTAN 100 mg. Mám skrátený kŕčok maternice 2,7 cm v 30 týždni tehotenstva. Chcem sa opýtať ako pôsobí tento liek, a či mi pomôže pri skrátenom krčku aby sa ďalej neskracoval v takomto štádiu. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaný preparát je progesterón, ktorá sa používa vrámci progesterónového bloku. Účinky progesterónu počas tehotenstva sú komplexné, ich cieľom je udržanie tehotnosti v
  maternici a ochrana plodu pred nepriaznivými vplyvmi. Progesterón spolu s ostatnými pohlavnými hormónmi spôsobuje postupný pokles odporu ciev maternice, s na čím sa zvyšuje prietok krvi maternicou a placentou, tak by bola zabezpečená dostatočná výživa plodu a placenty. Progesterón je zodpovedný aj za zmeny v zložení hlienu krčka maternice, vzniká tak tzv. hlienová zátka, ktorá bráni prieniku infekcie. Progesterón napomáha udržať pokojový stav svaloviny maternice a dôležitú úlohu zohráva aj pri prevencii predčasného dozrievania krčka maternice.

 • Vytok

  , Autor: evicka711

  Dobry den pan Doktor,

  hlienovy vytok v 8 mesiaci je normalne? Mam to iba 1x za den. Je priehladny, a na miestach do svetlozlta/biela.

  Alebo podla Vas to moze byt hlienova zatka uz? Som v 34, a stale sa mi objavuje po obednajsej prechadzke. Vacsinu dna lezim a oddychujem, vtedy nemavam ziadny vytok.


  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pošva v tehotenstve, hlavne v poslednom trimestri, normálne produkuje výtok, hlavne číry, ale môže byť aj do bieložlta. Odsledujte si to. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • 36tt

  , Autor: Jajika

  Dobrý deň, som 36+0tt, poslednú poradňu u svojho gynekológa som mala v utorok 16.6., cervikálne skóre som mala 6b. Prvú poradňu v pôrodnici mám vo štvrtok 25.6.
  Posledné dva dni mávam bolesti v podbrušku a krížoch, najmä pri otáčaní na posteli, stvrdne mi pri tom aj bruško, a nie je to v pravidelných intervaloch. Dieťatko sa hýbe, plodová voda ani hlienová zátka netečie.
  Chcem sa preto spýtať, či stačí ísť na poradňu vo štvrtok, ak sa nič nezmení, alebo je potrebné ísť skôr, a taktiež či je CS 6b v poriadku alebo je vyššie.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už máte ukončený 36. týždeň tehotenstva, nemusíte sa báť predčasného pôrodu. Ak nemáte pravidelné bolesti charakteru kontrakcií každých 5 - 7 minút, ak netečie plodová voda ani nekrvácate, stačí ísť na plánovanú poradňu.

 • Trieslo

  , Autor: michaela-11

  Aj keď som už otvorená tak to môže byť hlienova zátka?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže, záleží od nálezu na pôrodných cestách. Pri akýchkoľvek ťažkostiach, pravidelných bolestiach, krvácaní, odtoku plodovej vody navštívte tehotenskú pohotovosť v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.

 • Kúsok hlienovej zatky

  , Autor: betka

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ze ci je to normálne keď som si v 23tt našla kúsok hlienovej zátky. Bolo to asi z námahy boli sme na oslave a asi som to prehnala s tancovanim keďže zo sedenia ma bolel chrbát. Ten kúsok mal asi 5mm až 1cm. Bol bielej farby.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusela to byť hlienová zátka, ale takto Vám to jednoznačne neviem povedať. Do budúcna odporúčam nepresilovať sa a nevykonáváť nadmernú fyzickú záťaž. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení zhodnotí Váš stav, prípadne zodpovie na Vaše otázky.