• Hlienovej zátka

    Dobry deň,

    V prípade ak odtečie hlienovej zátka a žena neporodí v ten deň, dostane sa l bábätku infekcia?

    Ak odíde hlienovej zátka musí s Ahmed porodiť alebo môže odchádzať aj dlhšie?

    A od kedy sa berie dieťatko v termíne narodené od ktorého týždňa? 37+0??? Alebo 38+0????

    Ak sa narodí 37+0 je tam nejaké riziko pre neho?

    Vopred dakujem za odpooved.

    Dobrý deň, hlienová zátka môže odchádzať aj týždne. Plod je však aj naďalej chránený plodovými obalmi. Postupné uvoľňovanie hlienovej zátky nehovorí o blížiacom sa pôrode ako takom, ale o dozrievaní pôrodných ciest, teda najmä krčka maternice. Odtekanie hlienovej zátky nie je dôvod na príjem. Ak by však odtiekla plodová voda, po niekoľkých hodinách by mohlo dôjsť k rozvoju infekcie, najmä ak je žena GBS pozitívna. Odtok plodovej vody je dôvodom na príjem na pôrodnú sálu. Ukončený 36. týždeň (36+0) je hranica predčasnosti. 36+1 a viac sa považuje už za termínové tehotenstvo. 37+0 je ukončený 37. týždeň a jedná sa o termínové tehotenstvo.