• Nález Streptoccocus pred pôrodom

    Dobrý deň, prosím Vás som v 37tt +5d a vo výtere z pošvy mi vyšiel Streptoccocus+ Klebsiela ( aj pociťujem taký diskomfort a pálenie), moja dr. mi predpísala len Fluomizin čapíky, s tým že pred pôrodom mi infúzne dajú antibiotiká. Prosím Vás ak by mi odtiekla hlienová zátka musím ísť do nemocnice na podanie antibiotík? Plánuje sa u mňa klasický pôrod, je to veľké riziko pre dieťa ten nález? Dosť sa toho obávam. Ďakujem Vám vopred.

    Dobrý deň, vylučovanie hlienovej zátky nie je odtok plodovej vody. Nemusíte sa obávať. Hlienová zátka sa môže vylučovať aj niekoľko dní, či týždňov pred porodom. Za týchto okolností nie je potrebné podávať antibiotiká. Ak máte vaginálny diskomfort, aplikujte si Fluomizin podľa odporúčania. Pri podozrení alebo reálnom odtoku plodovej vody sa hláste v nemocničnom zariadení, kde plánujete rodiť. Keďže ste GBS pozitívna, od príjmu na pôrodnú sálu Vám budú až do pôrodu podávané antibiotiká.