• Clotrimazolum

    , Autor: Še

    Dobry den. Som v prvom trimestri 7tt a doktor mi napisal krem clotrimazol. V prib. Letaku je vsak uvedene, ze sa nema uzivat v prvom trimestri. Je jeho pouzivanie teda bezpecne? Mozem krem pouzit? Nic sa nestane plodu? Ďakujem.

    Dobrý deň, údaje o používaní tohto krému v tehotenstve sú veľmi obmedzené. Nepreukázal sa škodlivý účinok na plod, nič menej, z preventívnych dôvodov, má byť v tehotenstve, najmä v prvom trimestri, tento krém používaný s rozvahou. Záleží tiež od príčin, pre ktoré Vám gynekológ tento krém predpísal. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky okolnosti, ako aj výsledky vyšetrení, samozrejme, v prípade nejasností sa ho nebojte kontaktovať.