• Ultrazvuk v 30tt

    , Autor: Niky23

    Dobrý deň prajem, včera som bola na ultrazvuk v 30tt, lekárka mi povedala ze mam skrátený krok, že sa mám šetriť a nic viac, netvarila sa veľmi nadšene. Môžete mi prosim vás vysvetliť z tehotenskej knižky co mi tam napísala? Niektoré slová som nevedela prečítať, tak možno budú chybne.
    Titus transverus postavenie
    BPD: 7,95 - 32/0 cervix 2,84 bez funnelingu
    AL: 27,3 - 31/3
    FL: 6,08 - 31/4
    Placenta fundus v ľavej hrane GI bpn. nižšie nasada 4cm pod väzikon. PI: 0,96
    RI:0,60
    FHR: 129/ 1m

    Dobrý deň, plod je v maternici v priečnej polohe, krčok maternice máte 28 mm dlhý, neotvára sa zvnútra. Parametre plodu zodpovedajú 32. týždňu tehotenstva. Placenta je lokalizovaná na ľavej strane smerom k vrcholu maternice. Prietoky sú v poriadku. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.