Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,509 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Opäť krvácanie

  , Autor: kika-129

  Dobrý deň, dňa 13.10 som bola na pohotovosti. Som 13+2tt. Tehotenstvo stymulovane clostilbegydom, predtým nález hematómu(8tt v tom čase 3x jednorazové prudké krvácanie s kusmi zrazenín), v 12tt všetko ok hematóm už nebol vidno na UZV. Krvácala som tmavou krvou, ale vo veľkom množstve doslova prúdom ( cca objem menšej šálky)bolesti som nemala, iba divné pocity asi pár hodín pred tým, skôr akoby také tuhnutie. Krvácanie ustúpilo do 3 minút v podstate. Na pohotovosti už žiadne nebolo. na druhý deň ráno opäť krvácanie ale už len trochu. Momentálne pociťujem občas iba jemné pichanie alebo to tuhnutie. Nie sú to bolesti.
  Mávam aj krvácanie z nosa, asi 4 dni.
  Od 8tt beriem 1x utrogestan 200, 3x1 ascorutin, 1x1 magnerot.
  Moja otázka znie: keď mi dvaja lekári dokopy robili za týždeň aj niečo 4x UZVa hemtom tam nikde už nevideli prečo také masívne krvácanie z čoho? Prečo? Dieťa žije srdce bije. Ešte podotknem že od toho 1. Krvácanie v 8tt mávam špinenie stále.
  Mám ísť na hemtologiu? Čo ešte môže spôsobovať takéto veľké krvácanie?
  Prosím o odpovede. Ďakujem. K.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie do 16. týždňa tehotenstva najčastejšie súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Niekedy je lepšie, keď sa krv vyplaví, ako by sa mala hromadiť medzi stenou maternice a zárodkom, čo by mohlo viesť k potratu. Podľa opisu máte nasadenú potrebnú liečbu. MagneROT si môžete navýšiť aj na 2x1 tbl. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

Podobné otázky

 • Viditeľný gestačný vak v 5tt

  , Autor: Mischella

  Dobrý večer,
  prosím vás, chcela by som sa opýtať, či je gestačný vak naozaj viditeľný až keď sú hodnoty HCG nad 1000. Pred týždňom som bola na odbere krvi 4tt a HCG bolo len 75, večer som začala krvácať, na pohotovosti ma poslali domov, že to nič nie je. Na druhý deň opäť krvácanie, no už viac ako predtým. Pichli mi injekciu na udržanie plodu a nejakú na zastavenie krvácanie. Na druhý deň som mala odbery krvi, HCG kleslo na 39, vraj som potratila a o tri dni mám prísť na kontrolu. Na pohotovosti a ani môj gynekológ na sone žiadny vak nevideli. O tri dni som začala znova krvácať, vraj sa už čistím a poslali ma do nemocnice, či nie je potrebný výplach. Na sone už bol zrazu vidieť gestačný vak o veľkosti 9,7 mm. Ako je možné, že ten vak tam dovtedy nikto nevidel? Je možné, že som vtedy nepotratila ale až pri tomto krvácaní? Toto krvácanie sa už nepokúšali zastaviť... Krvácam zatiaľ slabo druhý deň, no je mi jasné, že plod sa už zachrániť nedá. Je teda možné, že aj keď HCG vtedy kleslo, plod sa vyvíjal ďalej?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri hodnote beta-HCG 75 môže byť USG nález negatívny, v zmysle, že v dutine nie je nič vidieť. Ak pokleslo beta-HCG, je to známka, že niečo nie je v poriadku. Aj napriek všetkému sú to stále nízke hodnoty, ak sa skutočne jedná o 4 týždeň. Treba tiež povedať, že krvácanie do 16. týždňa môže byť spojené s tvorbou cievnych prepojení medzi choriónom (budúcou placentou) a stenou maternice. Keďže nepoznám všetky okolnosti ani informácie a výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.