• Viditeľný gestačný vak v 5tt

    , Autor: Mischella

    Dobrý večer,
    prosím vás, chcela by som sa opýtať, či je gestačný vak naozaj viditeľný až keď sú hodnoty HCG nad 1000. Pred týždňom som bola na odbere krvi 4tt a HCG bolo len 75, večer som začala krvácať, na pohotovosti ma poslali domov, že to nič nie je. Na druhý deň opäť krvácanie, no už viac ako predtým. Pichli mi injekciu na udržanie plodu a nejakú na zastavenie krvácanie. Na druhý deň som mala odbery krvi, HCG kleslo na 39, vraj som potratila a o tri dni mám prísť na kontrolu. Na pohotovosti a ani môj gynekológ na sone žiadny vak nevideli. O tri dni som začala znova krvácať, vraj sa už čistím a poslali ma do nemocnice, či nie je potrebný výplach. Na sone už bol zrazu vidieť gestačný vak o veľkosti 9,7 mm. Ako je možné, že ten vak tam dovtedy nikto nevidel? Je možné, že som vtedy nepotratila ale až pri tomto krvácaní? Toto krvácanie sa už nepokúšali zastaviť... Krvácam zatiaľ slabo druhý deň, no je mi jasné, že plod sa už zachrániť nedá. Je teda možné, že aj keď HCG vtedy kleslo, plod sa vyvíjal ďalej?
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, pri hodnote beta-HCG 75 môže byť USG nález negatívny, v zmysle, že v dutine nie je nič vidieť. Ak pokleslo beta-HCG, je to známka, že niečo nie je v poriadku. Aj napriek všetkému sú to stále nízke hodnoty, ak sa skutočne jedná o 4 týždeň. Treba tiež povedať, že krvácanie do 16. týždňa môže byť spojené s tvorbou cievnych prepojení medzi choriónom (budúcou placentou) a stenou maternice. Keďže nepoznám všetky okolnosti ani informácie a výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.