• Opäť krvácanie

    Dobrý deň, vo štvrtok som bola hospitalizovaná pre špinenie v 11 TT, včera ma prepustili, štvrtok večer som už prestala spinit, včera mi aj robili ultrazvuk, plod úplne v poriadku... A dnes ráno, jak som šla na WC opäť na papieri som mala krv jasnú červenú, nie silnú ale mám. Prosím Vás čo to môže byť, keďže bolo včera všetko v poriadku..

    Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva sa špinenie, najmä hnedým, ružovým, či krvavým výtokom, najčastejšie po utretí, môže vyskytovať. Je to pomerne časté. Nemusí k tomu dochádzať denne. Niektoré ženy špinia občas, niektoré častejšie a niektoré vôbec. Je to individuálne u každej ženy. Najčastejšie je to spôsobené tzv. implantačným špinením, kedy dochádza k tvorbe cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom (budúcou placentou). Je lepšie, keď sa krv vypudí z maternice do pošvy, ako by sa mala v maternici hromadiť vo forme hematómu. Užívať môžete Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Odsledujte si to.