• Hematom, nizko položená placenta

    , Autor: Danaja85

    Dobrý deň,
    Žiadam vás o radu.
    Som v 15 týždni tehotenstva.
    V 10 TT my našli hematom 4×5 cm.
    V 14 TT mi lekárka povedala, že mám nizko položenú placentu.
    Užívam progesteron, magnesium.
    Progesteron si vkladam do posvy, a vždy je taká napuchnuta, vela zhybov.
    K tej napuchnutej posve sa lekárka nevyjadrila.
    Čo to znamená aké sú riziká.

    Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň, v 15. týždni tehotenstva je sa veľmi predčasné vyjadrovať k placente, navyše placenta vzniká až v 16. týždni tehotenstva, do vtedy sa jedná o chorión. Takto, bez videnia nálezu alebo vyšetrení, sa Vám k "opuchu" pošvy ani k ostatnému nálezu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.