• Kolposkopia

    , Autor: Janluk

    Dobry den, som tehotna a bolo mi odporucene absolvovat kolposkopicke vysetrenie. Zaujimalo by ma ci toto vysetrenie nepredstavuje rizoko a nemoze ohrozit priebeh tehotenstva.
    Dakujem

    Dobrý deň, kolposkopia je jednoduché vyšetrenie krčka maternice s použitím kolposkopu (typ lupy). Umožní lekárovi alebo podrobne si pozrieť zmeny na krčku maternice a rozhodnúť, či potrebujete liečbu. Vyšetrenie je podobné ako vyšetrenie krčka maternice, takže pre ženy to môže byť trocha nepríjemné. Kolposkopiu môžete bezpečne podstúpiť aj v období tehotenstva, neovplyvní to tehotenstvo, ani priebeh pôrodu, ani Vašu schopnosť otehotnieť v budúcnosti.