• Zvysene riziko preeklampsie

    , Autor: JO3

    Dobry den, rada by som sa poradila. Na NT ultrazvuku mi namerali hodnotu 1:143 co sa tyka zvyseneho rizika preaklampsie a povedali mi ze ide o hranicnu hodnotu kedze od pomeru 1:150 to beru ze je to v norme hodnota. Doktorka ktora mi screening robila povedala ze nech sa dohodnem s mojou doktorkou ci budem uzivat 100mg aspirinu alebo ostaneme pri sledovani. Tlak som mala skor nizky ako vysoky. Doktorka mi povedala nech aspirin beriem ale ked som si nasledne citala kontraindikacie, nie som o jeho uzivani uplne presvedcena. Chapem ze ide o prevenciu ale rada by som vedela ako by ste k mojej situacii pristupili vy ma zaklade nameranych hodnot.
    Dakujem pekne za odpoved.

    Dobrý deň, ak sú výsledky pozitívne vo vzťahu k zvýšenému riziku preeklampsie, je odporúčané preventívne užívanie kyseliny acetylsalicylovej. Rozhodnutie je však na Vás. Stav sa však bude aj naďalej sledovať.