• Tehotenstvo? Mimomaternicove?

    , Autor: andrea.g

    Dobrý deň chcela by som sa dopátrať k odpovedi ktorú už dlho lustim. Mám 18 rokov a v mojich 16.tich som otehotnela takze za mna mala zodpovednosť ešte stále moja mama s ktorou sme v tej dobe nie dobre vychádzali a hneď po zistení že som tehotna to brala v nie dobrom až nastvanom stadiu. v procese bolo Všetko v poriadku ako má. Bola som v 1. mesiaci. Keď som išla na wc par krat som zahliadol slabé hnedého-cervenkaste spinenie. Raz v noci som vstala na veľkú bolesť krížov. U gynekológa vždy všetko prebiehalo v poriadku no raz z ničoho nič keď som k nemu prišla. Robil mi ultrazvuk. Bola som v 5 týždni. Na snímke ultrazvuku si označil klasicky viditeľný väčší čierny fľak. A hneď po Tom ma poslal do nemocnice s tým že mám mimomaternicove tehotenstvo. V ten deň ma ešte laparoskopicki operovali. Všetko prebehlo v poriadku. Moja otázka znie boli toto podľa vás príznaky mimomaternicoveho tehotenstva? Je možne že všetko bolo ok no po dohode s mojou mamou(ešte vtedy zakanou zástupkyňou) mi bolo pobedane že mám mimomaternicove tehotenstvo a bola som poslaná na odber laparoskopicki? Do teraz žiaľ Neviem či tomu veriť alebo to bolo dohodnuté keďže sa s p. gynekológom dobre poznali už niekoľko rokov. Mohol ma poslať na laparoskopicke odobratie po súhlase/ dohody mami aj ak bolo všetko v poriadku? Alebo toto naznačovalo naozaj mimomaternicovemu tehotenstvu. Ďakujem za odpobed

    Dobrý deň, pri mimomaternicovom tehotenstve sa realizuje laparoskopia a väčšinou sa odoberajú vajíčkovody. Laparoskopicky sa obsah dutiny maternice neodstraňuje, maternica sa pri vnútromaternicovom tehotenstve, či už pri potrate alebo interupcii čistí zospodu. Ak by Vám v nemocnici potvrdili normálne tehotenstvo, laparoskopia by sa určite nerobila. Predpokladám teda, že ak sa realizovala laparoskopia a odobral sa jeden z vajíčkovodov, muselo sa jednať o mimomaternicové tehotenstvo. Ak sa aj vyjadrí podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo a laparoskopicky sa nepotvrdí (neodoberie sa vajíčkovod, ani iná štruktúra) a dôjde k poklesu beta HCG, jedná sa najpravdepodobnejšie o spontánny potrat. Viac sa Vám však neviem vyjadriť.