• Sterilizácia

    Pekný deň. Čaká ma tretia sekcia.
    Prvá 2014 akútna 35tt/abrupcia placenty/asfyxia atď
    Druhá 2019 plánovaná bez komplikácií 38+5tt
    Momentálne som v 16 týždni tehotenstva. Placenta praevia marginalis, tú diagnostikovali v 11 týždni skrz zakrvacanie, ale do papierov mi to píšu aj teraz, neviem aktuálne či sa placenta posunula vyššie. Bola mi ponúknutá sterilizácia pretože štvrtá sekcia neprichádza do úvahy lebo čo by bolo keby a veľa spomenutých rizík. Samozrejme som si vedomá rizík, viem o nich. Riziká sú pri každej sekcii. Štvrté dieťa neplánujem, ale je tam stále pochybnosť že možno o 8 rokov by som prijala štvrté. Nie som vnútorne stotožnená pre sterilizáciu. Mám 27 rokov. Ďakujem za odpoveď. Akúkoľvek. S pozdravom

    Dobrý deň, konečné rozhodnutie je na Vás, ale už tretia sekcia je pre ženu riziko a pri výkone hrozí aj hysterektómia, navyše keď je tehotenstvo zaťažené vcestnou placentou.