• Nitrofurantoin pocas tehotenstva

    , Autor: Lenks

    Dobry den,
    Mohli by ste prosim poradit ohladom Nitrofurantoin (MacroBID 100mg), ci je to bezpecne pre dieta? Mam zapal mocovych ciest (oblicky su v poriadku), a bolo mi predpisane tieto antibiotikum. Som momentalne v 10 tyzdni, uz idem na 11 tyzden. Je to bezpecne pre dieta a jeho vyvoj? Je to bezpecne brat v 1. trimestri ci radsej v 2. trimesteri, ak je to vobec bezpecne? dakujem Vam vopred.

    Dobrý deň, antibiotiká sa v tehotenstve predpisujú hlavne na základe výsledkov kultivácie, či je dané antibiotikum účinné a citlivé voči danej baktérii. Nitrofurantoin sa v I. trimestri môže užívať, za predpokladu, že prínos bude vyšší a že sa očakáva priaznivý efekt a potlačenie infekcie.